חג פסח שמח ממנכ"ל המועצה

עובדי המועצה ותושבים יקרים,

חג הפסח בפתח, וזו הזדמנות להודות לכם על שיתוף הפעולה לו זכיתי מכם בחודשים האחרונים מאז כניסתי לתפקיד מנכ"ל המועצה.

שלומי פלניציקי, מנכ"ל המועצה

העשייה האינטנסיבית ביישוב למען תושביו נתנו לי את התחושה שאנחנו עובדים יחד כבר מספר שנים, ואכן הספקנו רבות בשנה האחרונה. לא היינו יכולים לעשות זאת בלעדיכם. הובלנו מספר פרויקטים מורכבים וחשובים במיוחד, שיצאו לפועל בזכות התגייסותכם.

בתחום החינוך,חיברנו את הרב שי פירון למחלקת החינוך במועצה, מנהלי בתי הספר ושותפים נוספים – כולם תושבי שלומי, ובהובלתו של מנהל יחידת החינוך, יחד יזמנו תהליכים חינוכיים בעלי משמעות גדולה לעתיד היישוב. "הדואג לימים זורע חיטים, הדואג לשנים נוטע עצים והדואג לדורות מחנך אנשים" (יאנוש קורצ'ק).

בתחום פיתוח התשתיות, ראש המועצה, מהנדס היישוב ושותפים נוספים מובילים פיתוח בסדרי גודל מדהימים, ביום שישי לפני כשבועיים התקיים אירוע הנחת אבן פינה בשכונת יערית, כאשר ברקע פועלי הבניין היו בעיצומה של עבודת הבניה ועשרות שלדי בתים כבר צמחו מעל פני הקרקע.

במקביל אנו ממשיכים לעבוד ולחדש את השכונות של שלומי הוותיקה, ובשבוע שעבר בפגישה עם סגן שר הבינוי מר ג'קי לוי התבשרנו כי אושרה בקשתינו למימון פרויקט שיקום שכונות ואנחנו יוצאים כבר השנה לפרויקט בן שנתיים שהמדינה משקיעה בו מליוני שקלים לשדרוג השכונות הוותיקות ביישוב.

בתחום הרווחה, התחדשנו במנהלת רווחה חדשה, הגב' מירב רונן, שנכנסה לתפקידה בשבוע הכי עמוס ומרגש בשנה. השבוע בו מחלקת הרווחה בשיתוף עובדי המועצה מובילים את "קמחא דפסחא", מנהג יהודי עתיק יומין בו נרתמים רבים בכדי להעניק למעוטי היכולת את האפשרות לחגוג את החג בכבוד. נאחל למירב בהצלחה ולכולנו שנזכה לתרום ולסייע לאחרים עוד שנים רבות.

מחלקת שפ"ע בניצוחו של יוסי לוי החלה את ההכנות לפסח ביישוב כבר לפני מספר חודשים ואת התוצאות כולנו רואים, אין פינה ביישוב שעובדי השפ"ע לא הגיעו אליה, מצפה לנו עוד עבודה רבה ויחד עם התושבים נשפר ונשמור על פני היישוב שימשיך להיות מקום שנעים לחיות בו.

במועצה מחלקות רבות נוספות שעושות ימים כלילות בכדי לתת את השירות הטוב ביותר לתושב, וכבכל שנה גם לקראת חג הפסח השנה בחרנו את עובדי המועצה המצטיינים בטקס מרגש בו העניקו ראש המועצה ואנוכי תעודות עובד מצטיין למר שגיא וקנין רבש"ץ היישוב ומר דור שלנגר ממחלקת שפ"ע. מחיאות הכפיים הרמות להם זכו הוכיחו שבחרנו נכון, יישר כוח.

בשנה האחרונה התפתחו ביישוב קבוצות רבות ומגוונות שהובילו לעשייה ופעילות קהילתית ענפה: פרויקט נולדתי בשלומי ששיאו באירוע תחרות שירה מרגש שהוביל חבר המועצה מנו שלי בסיוע המנכ"ל הקודם דוד תורג'מן ואנשי המתנ"ס.

קבוצת הורים (בעיקר אימהות) שהובילו יחד עם עובדי המועצה ובברכת ראש המועצה את הקמתו של המחסן הכתום, בית חם לפעילות ערב לנוער שלומי; קבוצת רוטרי שהביאו כבוד גדול ליישוב כאשר קיבלו בטקס מרשים הסמכה לפתיחת סניף שלומי; קבוצת העצמה נשית בחסות המרכז לצעירים שהתגבשה והחלה לפעול בעיר ואת הניצנים הראשונים של פועלן ראינו בערב העצמה נשית שהתקיים במתנ"ס. ביישוב עוד קבוצות רבות ומגוונות כמו, קבוצת בנות הכדורשת, סרוגים, גמלאי המשטרה, נכי צה"ל,  50+ ועוד קבוצות שמהוות מיזוג מופלא של דורות, עדות, השקפות ואורחות חיים של חילוניים ודתיים- מופת של אחווה וסובלנות.

מפה אני קורא לקבוצות נוספות של בני היישוב לפנות אלינו בכדי לקבל את ברכת ותמיכת ראש המועצה ולחשוב יחד איתנו על שיתופי פעולה עתידיים.

מאחל לכולנו  חג פסח שמח וכשר ,חג של התחדשות תקווה ופריחה.

שלומי פלניציקי,

מנכ"ל המועצה