טקס חנוכת גינת זיכרון ופינת קריאה ע"ש אגם הזורע ז"ל

אלה שאהבנו לא הולכים לאיבוד, אלא צועדים לצידנו בכל יום…"
טקס חנוכת גינת זיכרון ופינת קריאה ע"ש אגם הזורע ז"ל
בבית הספר בן צבי נחנכו גינת זיכרון ופינת קריאה על שמו של תלמיד כיתה ב' מבית ספרנו, אגם הזורע ז"ל, שהלך לעולמו בשנה החולפת ממחלה קשה.
הגינה הוקמה לאחר חשיבה מרובה של משפחת הזורע וצוות ביה"ס באשר להנצחתו של אגם באופן שיביא לידי ביטוי מרבי את אופיו, אהבותיו, תכונותיו ותחביביו.
להקמת הגינה התגייסו רבים מבני היישוב ומחוצה לו שסיפורו של הילד הכה מיוחד הזה נגע לליבם.
בטקס המרגש נכחו משפחת הזורע היקרה, ראש המועצה, מנהל מחלקת החינוך, מנכ"ל המועצה, מנהלת ביה"ס והצוות, חברי המשפחה ההורים וכמובן תלמידי ביה"ס – חבריו של אגם.
הטקס נפתח בקטע נגינה בשם "שיר תפילה" מאת עמית גור, קטע שניגנו חברי תזמורת כלי הנשיפה של ביה"ס בניצוחה של רבקה דרור.
דברים שנאמרו בטקס ע"י מחנכת הכיתה ברוריה כהן:
"משפחת הזורע היקרה, תלמידינו האהובים, אורחים נכבדים.
התכנסנו כאן היום כדי לחנוך את גינת הזיכרון ופינת הקריאה לזכרו של תלמידנו האהוב אגם הזורע זכרונו לברכה.
אגם, ילד זך וטהור. ילד של אהבה. זכינו שתבוא בשערי בית ספרנו. כאשר חשבנו על דרך להנציח אותך, שתישאר לעד בלבבות שלנו, חשבנו על תחביביך ואהבותיך. אהבת מאוד את ההפסקות, אהבת לשוטט ברחבי בית הספר, לחקור את הפינות השונות בו. היית ילד טבע, ילד של מרחבים ובכיתה הרבית לספר על הטיולים עם משפחתך וכשסיפרת על המקומות בהם ביקרת, ניכרה ההתרגשות שלך מהמראות אותם ספגת והניצוץ הכה מוכר בעיניך רק התגבר. כך עלה רעיון הגינה – מקום בו יוכלו חבריך לספסל הלימודים לשחק ולנוח.
את הקריאה רכשת במהירות ומרגע שרכשת אותה, קראת ספרים בשקיקה. אני זוכרת שהיית מבקש בשיעורים "תני לי לקרוא רק עוד דף אחד" קשה היה לך להתנתק מהעולם הקסום שנחשף אליך מהספרים. זה היה אך טבעי שפה בגינה לזכרך נציב ארון ספרים על מנת שחבריך יוכלו ליהנות משעת סיפור ומקריאת ספרים באוויר הצח.
"אנשים טובים באמצע הדרך, אנשים טובים מאוד, אנשים טובים יודעים את הדרך ואיתם אפשר לצעוד".מילים אלו שכתבה נעמי שמר ממחישות את רוחב ליבם של כל המתגייסים למען מטרה נעלה זו. רבים וטובים נרתמו להקמת הגינה מהיישוב ומחוצה לו. ההתגייסות של כולם חיממה את הלב ולא הייתה מובנת מאליה. לא הייתה בקשה שלא נענתה מיד והבקשות לא היו עניין של מה בכך: סכומים משמעותיים שהושקעו, אנשי מקצוע שגויסו, חומרי בנייה שנתרמו, משאיות ומנופים וטרקטורים שהובאו במיוחד להקמת הגינה, הורים שהתנדבו לסייע בהקמהוהכל הכל למען ילד אחד קטן שהצליח לרגש רבים כל כך ונגע בלב כולנו.
מתוך בדברי הרב קוק:
"צריך שכל איש ידע ויבין, שבתוך תוכו דולק נר ואין נרו שלו כנר חברו, ואין איש שאין לו נר; וצריך שכל איש ידע ויבין, שעליו לעמול ולגלות את אור הנר ברבים ולהדליקו לאבוקה גדולה ולהאיר את העולם כולו."
ראש המועצה ומנהלת ביה"ס נשאו גם כן נאום מרגש בטקס והדגישו את עוצמות משפחתו של אגם, את הדרכים להתמודדות עם האובדן הגדול ואת חוסנה של הקהילה.
משפחת הזורע היקרה, משפחה אצילה, האם שולי, האב אריה והאח אלעד וכן הסבתות, הדודים ובני הדודים הודו בקול נרגש לכולם על המחווה המרגשת לזכרו של ילדם ובקהל לא נותרה עין אחת יבשה. המשפחה הכינה תעודות הוקרה לכל התורמים, אנשי המקצוע וחברי הצוות החינוכי שסייעו בהקמת הגינה.
לאחר שהושמע שירו של הראל סקעת "גיבור" השיר שהיה אהוב ביותר על אגם הופנו דברי הוקרה והערכה לחבריו שאף הם סייעו בהקמת הגינה:
"תלמידים יקרים, חברים נאמנים . כאשר אגם חלה נוכחנו כולנו לדעת כמה עוצמות יש בכם. כמה אתם בוגרים. לא חלף יום מבלי שהתעניינתם בשלומו של אגם וביחד ניסינו כולנו לשמח את ליבו. הרעפתם עליו אהבה מכל עבר. אתם ילדים נהדרים! מהווים דוגמה ומופת לחברות טובה. הערכים עליהם חונכתם באו לידי ביטוי ביתר שאת בתקופה שתמכתם באגם. כולנו אוהבים אתכם וגאים בכם".
לאחר גזירת הסרט לפתיחת הגינה ע"י משפחתו של אגם הוזמנו חבריו , משפחתו, וכל האורחים שכיבדו בנוכחותם את המעמד המרגש לשתול פרחים בגינת ההנצחה.