יום הזיכרון ליצחק רבין בביה"ס יצחק בן – צבי

ביום רביעי, ציינו בביה"ס 22 שנים להירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. בשבוע זה, הצוות החינוכי הטמיע בקרב התלמידים את פועלו של רבין ואת תרומתו הרבה לעם ולמדינה. הלמידה שולבה בלימודי הנושא השנתי של משרד החינוך "70 שנים למדינת ישראל" וכללה את ארגון תולדות חייו של רבין לפי ציר הזמן, הכנת כרזות המשקפות את רעיונותיו, שימת דגש על שאיפתו לשלום עם שכנינו ועל פועלו בתחום זה, שיעורים בנושא סבלנות וסובלנות ומציאת פתרונות לחיכוכים בדרכי נועם ועוד.
לנגד עיני הצוות שהוביל את תהליך הלמידה עמדה אמירתו של רבין בטקס חתימת השלום עם ירדן: "אין לי נכסים, יש לי רק חלומות להוריש לדורות הבאים, עולם טוב יותר, מפויס יותר – עולם שנעים לחיות בו. אין זה הרבה מידי".
תלמידי כיתה ה', בהובלתה של המורה עדי שחר וענונו, הכינו טקס מרגש. בטקס שולבו נעימות שניגנה תזמורת כלי הנשיפה של בית הספר בניצוחה של רבקה דרור. במהלך הטקס הושם דגש על תפיסתו של רבין, על כמיהתו לשלום ועל תפקידים שמילא במהלך חייו, תפקידים שבאמצעותם תרם רבות למדינת ישראל ושזורים היו בהקמתה של מדינת ישראל ובציוני דרך משמעותיים לאורך השנים.
תלמידי הכיתה שרו לאורך הטקס שירים מרגשים, שירים שרבין אהב ושירים שנכתבו עליו לאחר מותו. כמו כן, שולבו קטעים מנאומו האחרון בעצרת השלום שהפכו למעין צוואה:
"אני מאמין שיש סיכוי לשלום, סיכוי גדול וחייבים לנצל אותו למען אלה שעומדים פה, למען אלה שאינם עומדים פה והם רבים בעם".