95% מבוגרי אורט שלומי מתגייסים לצה"ל

צילום: באדיבות דובר צה"ל

בית הספר אורט שלומי סיכם שנה עם עליה ניכרת באחוזי הגיוס לצה"ל וזכאות לבגרות מלאה של בוגרי בית הספר, בקרב בוגרים שסיימו את לימודיהם בשנת 2015.
נתוני הגיוס לצה"ל ואחוזי הבגרויות הגבוהים הם אחד המדדים להצלחת תלמידים בבית הספר, כאשר צוות המורים והמחנכים משלבים בתוכנית הלימודים ביקורים של קציני צבא אשר מספרים על שירותם הצבאי ותרומתם למדינה. בשבוע שעבר הוצגו הנתונים בפני ראש המועצה, מר גבריאל נעמן, כאשר מהנתונים עולה כי 95% מבוגרי בית הספר מתגייסים לשירות בצה"ל ואחוז ניכר מהם עושים זאת ביחידות קרביות ותומכות לחימה. בוגרי בית הספר מתנסים בשנות לימודיהם בבית הספר אורט שלומי בחיבור לקהילה ועזרה לזולת ומסיירים באתרים היסטורים ברחבי הארץ, דבר המגביר את החיבור לשורשים הישראלים ואת הרצון לשרת את המדינה, לתרום ולהיות חלק מהחברה הישראלית.
מנהל אגף החינוך, מר יוחאי כמיסה הגיב: "בית הספר סיים עוד שנה מוצלחת. אני גאה בתלמידי אורט שלומי שיש להם מוטיבציה גבוהה לשירות צבאי משמעותי. צוות המורים והמחנכים פועל לראות כל ילד, לתת מענה אישי וקבוצתי על פי הצרכים וללוות את התלמידים בתהליכים רגשיים וחברתיים , כל אלה גם יחד מכוונים לבוגר אחראי, מעורב, מתנדב ומוביל".
ראש המועצה, מר גבריאל נעמן מסר: "חינוך אינו רק משוואה של ציונים אלא שקלול של ערכים, מעורבות חברתית והשקעה בכל תלמיד ותלמיד. כראש מועצה אני גאה בצוות המורים ובכל התלמידים שלנו על הישגים ראויים לשבח. אני מברך את הבוגרות והבוגרים שלנו, המתגייסים לצה"ל בברכת גיוס קל ושירות משמעותי – אתם גאוותנו". עוד הוסיף ראש המועצה כי לאחרונה אושרה תוכנית יישובית להכנה לצה"ל. התוכנית תקדם את המועמדים והמועמדות לשירות ביטחון, חניכי וחניכות כתות י”א-י”ב, בשלושה מישורים: הפיזי-מנטלי, החינוכי-ערכי והמקצועי. לתוכנית אותה מובילה היחידה לילדים ונוער במתנ”ס שותפים גם בתיה”ס, עמותת אחריי, מרכז צעירים, משרד הביטחון, מנהל חברה ונוער במשרד החינוך ואגף החינוך במועצה. במסגרת התכנית ינתן ייעוץ לבני הנוער משלב ההכנה לצו ראשון ועד לגיוסם לצה"ל.